لوموند : تنها وزیر زن احمدی نژاد ، همسر حسین شریعتمداری است

babylonsky.wordpress : ماری کلود دکامبز روزنامه نگار و کارشناس مسائل ایران طی مقاله ای در شماره 4 سپتامبر لوموند ، روزنامه عصر فرانسه و با اشاره به تصویب صلاحیت های هجده وزیر کابینه می نویسد :
نمایندگان مجلس می باید در این موقعیت ” خاص ” انسجام و یکپارچگی نظام اسلامی ایران را به نمایش می گذاشتند.
درباره این یکپارچگی و انسجام پیام مهمی از سوی آیت الله خامنه ای به مجلس رسیده بود. لوموند در ادامه به نحوه ترکیب و چینش دولت جدید می پردازد و می نویسد اکثریت قریب به اتفاق وزرای کابینه جدید از سه نهاد امنیتی ، سپاه پاسداران و نیروهای بسیج انتخاب شده اند.
لوموند در همین رابطه گزارشی را نیز به تنها وزیر زن کابینه یعنی مرضیه وحید دستجردی کابینه ارائه میدهد و می نویسد :

خانم” مرضیه وحید دستجردی” از کامل ترین نمونه های تکنوکرات های جدید رژیم اسلامی است . پزشکی با عقاید افراطی اصولگرائی و ” پیچیده در چادری ” سیاه” رنگ که رئیس بیمارستان روئین تن بوده است ، او از مدتها قبل به عنوان یک نتیجه و محصول مکتب نظام اسلامی برای یک کار حرفه ای در نظر گرفته شده بود .
او فرزند یکی از افسران اداره دوم (حفاظت اطلاعات) ارتش شاهنشاهی است. این افسر در مسیر حوادثی به انقلاب پیوست و پس از مدتی خدمت به نظام به عنوان رئیس شهربانی منسوب شد که بعد در یک سوءقصد کشته شد.
علاوه بر آن به نوشته لوموند برادر وزیر جدید بهداشت ، ” مصطفی از فرماندهان سپاه پاسداران است و مهمتر ازآن همسر او کسی نیست جز حسین شریعتمداری نظریه پرداز اصولگرایان و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در روزنامه کیهان تهران است ، شخصی که خود دادخواست اولیه را علیه اصلاح طلبان قبل از دادگا هها صادر و حتی حکم میدهد .

مرضیه وحیدی دستجردی جدیدا خواستار اجرای طرح ” نوآورانه” نقش زنان به عنوان مکمل نقش مردان شده است ،
کسی که چند سال پیش ، وقتی یک نماینده جوان مجلس اسلامی ایران بود نظریه جدائی زنان و مردان در بیمارستان ها و مراکز بهداشت را مطرح و خواستار اجرای آن شده بود .

لوموند میافزاید : قسمت اعظمی از رای دهندگان انتخابات اخیر زنان بودند و اکثر آنان گرایش به اردوگاه اصلاح طلبان داشتند ، اصلاح طلبانی که نماینده آنان کسی نبود جز میر حسین مسئی مردی که با گرفتن دست همسرش و دست در دست او به مبارزات انتخاباتیش در رسمس ترین محافل ادامه داد و این بود که زنان را بیش از پیش دوستدار و طرفدار او کرده بود ، و عملا با نتایج عجیب انتخابات قسمت عظیمی از نیروی کار زنان از صحنه حذف شدند ، 60% دانش آموزان و دانشجویان دختر و 15% نیروی کار را زنان طرفدار موسوی تشکیل میدادند ، زنانی که مسلما از برنامه های “حمایت خاص زنان” خانم دستجردی حذف شده اند .
منبع : لوموند – روزنامه عصر فرانسه
ترجمه و برگردان :اَلفی – بابیلونسکای
vahid_dastjerdi_09_5

بیان دیدگاه

دسته Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s